Nowa kadra szkoleniowa Lechii Gdańsk

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po informacji o nagłym rozwiązaniu umowy z Piotrem Stokowcem,  a już poznaliśmy jego zastępcę. Więcej informacji o odejściu Stokowca w artykule: Lechia Gdańsk kończy współpracę z obecnym trenerem.

Wielkie zmiany w Lechii

Od 1 września, Tomasz Kaczmarek objął stanowisko trenera Lechii Gdańsk. 36 latek dzieciństwo i część życia spędził w Niemczech, gdzie w 2009 roku rozpoczął karierę trenerską. Jeszcze w zeszłym roku działał jako asystent trenera w Pogoni Szczecin.

Wraz z nowym trenerem przyszły zmiany w sztabie szkoleniowym. Nowym trenerem bramkarzy został Paweł Primel. Nowemu trenerowi zależało na wybraniu doświadczonego zawodnika i trenera. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie Primela- zdecydowanie mu się to udało.

Paweł Primel karierę rozpoczynał najpierw w kadrze juniorskiej Zagłębia Lubin, aby z wiekiem awansować do kadry seniorskiej. Najczęściej kojarzony jest jednak ze zdobycia z Miedzią Legnica Pucharu Polski w 1992, oraz w 1997 roku w kolorach Odry Wodzisław Śląski, 3go miejsca w Ekstraklasie. W 2006 roku powrócił do rodzimego klubu, aby w tym samym roku zakończyć karierę zawodnika i zacząć trenować nowych bramkarzy. Jako trener bramkarzy pracował jednocześnie w trzech klubach: Zagłębiu Lubin, Miedź Legnica oraz Odra Wodzisław. Przez lata trenował wiele znanych klubów, między innymi Lecha Poznań oraz Wisłę Kraków. Jeszcze w tym roku zatrudniany był przez Zagłębie Sosnowiec.