Lechia Gdańsk kończy współpracę z obecnym trenerem

Piotr Stokowiec został mianowany trenerem Lechii Gdańsk w 2018 roku. Funkcje miał pełnić jeszcze rok. Nie wiadomo czemu klub zdecydował się na rozwiązanie umowy.

Za kadencji Stokowca jako szkoleniowca, na rozegranych 139 meczy Lechia odniosła 66 zwycięstw, 33 razy remisowała ale także 40 meczy przegrała. Sezon 2018/2019 zakończyli na 3 miejscu w PKO Ekstraklasie.

Poprowadził on drużynę do zdobycia Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski.

Informację o rozwiązaniu umowy, klub przekazał po zremisowanym meczu z Radomiakiem Radom. Pierwsza połowa należała do gdańszczan, bez problemu zdobyli dwa gole i swoją gra dominowali boisko. Po przerwie jednak w drużynę z Radomia wstąpiły nowe siły i zdołali wyrównać wynik kończąc mecz wynikiem 2:2.

Nie do końca znane są powody zerwania umowy, która oryginalnie miała trwać do czerwca przyszłego roku. Zarząd klubu tłumaczy swoją decyzję w dość pokrętny sposób. Według przekazanych do prasy informacji wynika, iż umowa nie miała być przedłużana w przyszłym roku. Z tą świadomością – według tłumaczeń zarządu – trenerowi miało by być ciężko dalej prowadzić drużynę. Dlatego zdecydowano się całkowicie terminować umowę już teraz.

Według byłego zawodnika Lechii, Sławomira Peszki to słuszna decyzja. Negatywnie ocenia ostatni sezon, który nie przyniósł nadziei na ponowne zdobycie Superpucharu Polski.