Złote Gody w Dworze Artusa

W środę, Dwór Artusa gościł 18 gdańskich małżeństw, których staż małżeński wynosił 50 lat lub więcej. W celu uczczenia tak niesamowitych więzi, pary zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 

Sposób na udane małżeństwo?

Jaki jest sposób na długi i szczęśliwy związek? Pary obchodzące Złote Gody zgodnie stwierdzają, że przy odpowiedniej osobie nie jest to takie wielkie wyzwanie. Jeden z odznaczonych mężczyzn, Pan Bogusław podkreśla jak ważne jest dawanie wzoru młodym pokoleniom. Według niego najważniejsze jest przetrwanie pierwszych lat związku, nie warto zniechęcać się pomimo początkowych problemów. Niezwykle ważne dla niego jest pokazywanie młodym, że długotrwała relacja małżeńska jest jak najbardziej możliwa. Ma nadzieję, że jego doświadczenie da wiarę młodym ludziom budującym relacje z innymi ludźmi. 

Żona pana Bogusława, pani Barbara zdradza sekret jak przetrwać te krytyczne pierwsze lata związku. Przede wszystkim związek musi być zbudowany na zaufaniu, jeśli mamy oparcie i wierzymy drugiej osobie- jest szansa, że sami będziemy obchodzić własne złote gody. Kolejną rzeczą, która zbliża ludzi to wspólne pasje. Warto wypracować sobie własne rytuały i trzymać się ich. Czy miało by to być wspólne czytanie książek wieczorem, ciekawe podróże po kraju i zagranicę czy może wspólne gotowanie ulubionych posiłków.

Dla wielu osób to budowanie rodziny jest celem, który sprawia że małżeństwo jest nie do poruszenia. Najpierw wspólne wychowywanie dzieci, dbanie o ich edukację, dobry start w życie. Z czasem gdy pojawią się wnuki, rodzina będzie się powiększać- a trwałe małżeństwo dziadków będzie jej fundamentem.

W obecnych czasach szybkiego życia, czasami zapominamy o tym jak ważne jest dbanie o relacje międzyludzkie. Dlatego tak ważne jest, aby słuchać ludzi którzy przeżyli razem tyle czasu. Dla wielu osób 50 lat przekracza kilkukrotnie ich własną długość życia. Dlatego też powinniśmy patrzeć na najbliższych i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z nimi. Pamiętajmy o tym jak ważne są związki z innymi osobami w naszym życiu.