59. Bieg Westerplatte

Już za 3 dni odbędzie się historyczne wydarzenie sportowe. Biegacze rozpoczną swoją trasę na Westerplatte, jest to symboliczne upamiętnienie walki o wolność. Po przebyciu 10 kilometrowej trasy, biegacze dotrą do mety w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności, na terenie Stoczni Gdańskiej. Wybór obu punktów nie jest przypadkowy, maraton ma być symboliczną drogą od wojny do wolności. 

Jest to niezwykle popularna, nie tylko wsród gdańszczan impreza sportowa. Przez prawie 60 lat zjeżdżają się tu biegacze z całej Polski, aby poczuć niesamowity klimat tego wydarzenia. Dla wielu jest to sposób na uczenie pamięci Obrońców Westerplatte, co pokazuje że ich poświęcenie naprawdę nie poszło na marne. Sposób w jaki Bieg Westerplatte łączy historię ze współczesnością i sportem jest naprawdę niesamowity.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją tras, należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu w godzinach 6- 14. Przez cały ten czas z użytku zupełnie będą wyłączona ulica Popiełuszki na odcinku znajdującym się pomiędzy ulicą Nowowiejską a ulicą Rybaki Górne. Od godziny 9 wstrzymany zostanie ruch w kierunku Westerplatte. W trakcie trwania samego przebiegu w godzinach 10-12 ograniczenia ruchu będą obejmowały najbliższą okolicę. Utrudnienia obejmą również ruch wodny, aby umożliwić biegaczom przeprawę przez Wisłę od godziny 10 do 11:45 kładka na Ołowiance będzie cały czas opuszczona. Przed południem powróci do normalnego harmonogramu na ten dzień.