Złodzieje na plaży. Jak lepiej chronić swoje rzeczy?

Kradzież mienia potrafi zepsuć nawet najlepszy urlop. Podpowiadamy, jak chronić się przed złodziejami podczas pobytu na plaży i w mieście!

Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów bez nadzoru

Jeśli idziesz na plażę, nie pozostawiaj bez nadzoru swoich wartościowych rzeczy, takich jak telefon komórkowy, portfel czy biżuteria. W mieście staraj się trzymać swoje rzeczy blisko siebie i unikaj pozostawiania ich na widoku w samochodzie. Jeśli podróżujesz z wartościowymi rzeczami, trzymaj je w zamkniętych torbach lub plecakach. Bądź świadomy otoczenia i zwracaj uwagę na podejrzane osoby lub sytuacje. Jeśli zauważysz, że ktoś cię obserwuje lub działa podejrzanie, spróbuj przenieść się w bardziej zaludnione miejsce lub poinformuj personel ochrony, jeśli znajduje się w pobliżu. Złodzieje często wykorzystują różne metody, aby rozproszyć twoją uwagę i dokonać kradzieży. Mogą prosić o pomoc, rozlewać płyn na ciebie lub po prostu starać się przyciągnąć twoją uwagę. Bądź czujny i zachowaj ostrożność wobec takich sytuacji.

Dodatkowo nie trzymaj wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Rozdziel je i przechowuj w różnych kieszeniach lub zabezpiecz wewnętrzne kieszenie w swojej odzieży. W ten sposób, jeśli zostaniesz okradziony, nie stracisz wszystkich środków. Z kolei w hotelach warto pytać o sejfy, w których można trzymać wartościowe rzeczy.