Zarzuty nieprawidłowości w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska ujawnione przez posła

Kacper Płażyński, poseł na Sejm, ujawnił informacje dotyczące zarzutów byłego radcy prawnego względem dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). W odpowiedzi na te oskarżenia, dyrektor DRMG oraz wiceprezydent Grzelak zorganizowali konferencję. Jednak ostatecznie urzędnicy miasta opuścili spotkanie pod wpływem licznych pytań. Strona miejska ogłosiła, że planuje szczegółowe wyjaśnienia do sprawy w formie pisemnej.

Podczas konferencji prasowej, Kacper Płażyński, wspólnie z gdańskimi radnymi Przemysławem Majewskim i Andrzejem Skibą, przedstawił informacje, które otrzymał od Tomasza Tyczyńskiego. Tyczyński przez 17 lat pełnił funkcję radcy prawnego w DRMG.

Zdaniem Tyczyńskiego, po objęciu stanowiska dyrektora DRMG przez Karola Kalinowskiego w grudniu 2021 roku, miało dochodzić do poważnych nieprawidłowości w działaniu instytucji. Były pracownik miejskiego organu oskarża dyrektora między innymi o celowe pomijanie procedury przetargowej zgodnej z Prawem Zamówień Publicznych. Tyczyński sugeruje, że miało to na celu przyznawanie zleceń oraz zawieranie umów na fikcyjne prace wykonywane przez bliskich znajomych czy nawet członków rodziny dyrektora.