Samochody z Gdańska z rejestracją XD: Młodzieżowe Słowo Roku 2017 znalazło swoje miejsce na tablicach

Osoby, które w 2017 roku uważały Młodzieżowe Słowo Roku za zabawne, wkrótce będą mogły się cieszyć z tego powodu. O co chodzi? Wkrótce rejestracje samochodów z Gdańska mają mieć postać „XD”. Czy to oznacza śmieszność sytuacji? Z pewnością będzie to interesujące. Zmiany obejmują nie tylko pojazdy zarejestrowane w stolicy województwa pomorskiego, ale także pojazdy w innych miastach regionu Pomorze. O jakich zmianach mowa? Zapoznaj się ze szczegółami!

Młodzieżowe Słowo Roku 2017 stało się nowym symbolem na tablicach rejestracyjnych dla mieszkańców Gdańska. W Polsce liczba nowych samochodów rośnie w szybkim tempie. W niektórych rejonach kraju zaczyna brakować dostępnych numerów rejestracyjnych, które można by przypisać do nowych pojazdów. Władze odpowiedziały na potrzeby obywateli, przygotowując nowe wzory tablic rejestracyjnych.

Zmiany wydają się być najbardziej komiczne na terenie Pomorza i dokładniej w Gdańsku. W tym mieście dotychczasowy skrót „GD” na tablicach ma być zastąpiony przez „XD”. Dla większości osób oznaczenie to kojarzy się zapewne z żartem lub reakcją na coś zabawnego, a inni pamiętają je jako Młodzieżowe Słowo Roku 2017.