Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonuje Abramczyk Polonię Bydgoszcz w emocjonującym meczu 1. Ligi Żużlowej

Żużlowcy gdańskiego zespołu Zdunek Wybrzeże odnieśli ważne zwycięstwo 47:43 na własnym torze przeciwko drużynie Abramczyk Polonia Bydgoszcz w ramach rozgrywek 1. Ligi Żużlowej. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Mimo porażki, bydgoski zespół zgarnął punkt bonusowy za lepszy rezultat w dwumeczu.

Przed spotkaniem drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie była uważana za faworyta w starciu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Niemniej jednak, gdańscy żużlowcy wykazali się determinacją na torze i wywalczyli wartościowe dwa punkty.

Ogrom emocji towarzyszył temu meczowi od pierwszego do ostatniego biegu. Dwa początkowe wyścigi zakończyły się remisami, zaś w następnym gdańszczanie zdobyli podwójne zwycięstwo dzięki wysiłkom Madsa Hansena i Michaela Jepsena Jensena. Niestety, Jensen nie był w stanie utrzymać dobrej formy w dalszej części meczu. W kolejnym swoim wyścigu zdobył tylko jeden punkt, a następnie upadł z własnej winy i został wykluczony z powtórki biegu, nie powracając już na tor. Warto jednak podkreślić świetną postawę Hansena, który razem z Danielem Kaczmarkiem był jednym z najlepszych zawodników gdańskiego zespołu.