Pierwszy sparing Lechii Gdańsk przed sezonem 2023/24

W nadchodzącą sobotę rano drużyna Lechii Gdańsk uda się do Warszawy, aby o godzinie 13 zmierzyć się w meczu kontrolnym z Legią Warszawa. To nie tylko pierwsze spotkanie przygotowawcze gdańszczan przed rozpoczęciem sezonu 2023/24, ale także debiut trenera Szymona Grabowskiego oraz powrót Miłosza Kałahura do zespołu po pięciu latach przerwy. Z wyjątkiem Davida Steca, który narzeka na drobny uraz, cały skład jest dostępny dla szkoleniowca.

Warto zauważyć, że piłkarze ustanowią nową praktykę, udając się do stolicy w dniu meczu, a nie dzień wcześniej jak to miało miejsce podczas sezonu ligowego. Ostatnie przygotowania odbyły się natomiast na 24 godziny przed planowanym sparingiem.

To pierwsze starcie pod wodzą nowego trenera Szymona Grabowskiego będzie okazją do sprawdzenia sił drużyny po 1,5 tygodnia wspólnych treningów. Skład wyjściowy na ten mecz powinien dać przynajmniej częściowe wyobrażenie o zawodnikach, na których najbardziej będzie liczył w nadchodzącym sezonie.

Mimo że trener Grabowski prawdopodobnie nie będzie mógł korzystać z usług Davida Steca z powodu lekkiego urazu, alternatywą na jego pozycji mogą być Jakub Bartkowski lub Bartosz Brzęk. Szczególne zainteresowanie budzi jednak sytuacja w obronie, gdzie drużyna boryka się z największymi problemami kadrowymi.

W związku z tym warto zwrócić uwagę na występ Wiktora Rachwała, który jest jednym z pięciu młodych zawodników – obok Bartosza Nowakowskiego, Adama Kardasia, Mateusza Rzeźnika i Bartosza Borkowskiego – ostatnio włączonych do treningów z pierwszą drużyną. Wszyscy oni będą chcieli zaprezentować się w jak najlepszym świetle przed startem sezonu 2023/24.