Przygoda uciekinierki-pandy w gdańskim zoo

W Gdańsku doszło do niecodziennej sytuacji, gdy pewna buntownicza pandka postanowiła spróbować smaku wolności. W sobotę, 17 czerwca, jedno z tych sympatycznych zwierząt zdołało wymknąć się ze swojego wybiegu w miejscowym ogrodzie zoologicznym. Następnie pandka udało się wspiąć na drzewo i znalazła się na tak dużej wysokości, że potrzebna była interwencja straży pożarnej.

Strażacy zostali wezwani do pomocy w nietypowej sprawie. Musieli użyć specjalnego podnośnika, aby zabrać uciekinierkę z drzewa. Sytuacja ta świadczy o silnym pragnieniu wolności u pandki. Gdański Ogród Zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, którzy darzą jego mieszkańców wielką sympatią. Tym razem jednak to właśnie jedna z pand zyskała chwilę sławy, a także krótkotrwałą niezależność.

Całe zdarzenie miało miejsce 17 czerwca. O godzinie 11:20 straż pożarna otrzymała nietypowe zgłoszenie – informację o ucieczce pandy z klatki w gdańskim zoo. Pracownicy ogrodu zoologicznego opisali, że zwierzę zdołało uciec i wspiąć się na drzewo. W efekcie strażacy musieli wkroczyć do akcji i pomóc pandzie wrócić do jej wybiegu.