Zatrzymany 20-latek za kierowanie pod wpływem narkotyków i posiadanie marihuany w Gdańsku

Podczas kontrolnej interwencji, policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w wieku 20 lat prowadzącego samochód marki Audi na ulicy Podwale Staromiejskie w Gdańsku. Został on zatrzymany ze względu na to, że nie przestrzegał znaku drogowego zakazującego ruchu w obu kierunkach. W trakcie kontroli, funkcjonariusze odkryli, że podejrzany może być pod wpływem narkotyków.

Otwarcie drzwi samochodu ujawniło zapach marihuany, a także nerwowe zachowanie kierowcy, co podwyższyło podejrzenia policjantów. W rezultacie postanowili oni przewieźć mężczyznę do szpitala, gdzie została pobrana krew do badania na obecność substancji odurzających.

W międzyczasie, przeprowadzenie rutynowego przeszukania mężczyzny doprowadziło do znalezienia plastikowej torebki zawierającej susz roślinny. Po przekazaniu znaleziska do analizy laboratoryjnej, ekspert wydał wstępną opinię, która potwierdzała obecność kilku porcji marihuany ukrytych w bieliźnie mężczyzny.

Młody gdańszczanin teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą wynieść nawet do trzech lat pozbawienia wolności.