Planowana inwestycja w Gdańsku: nowe miejsca postojowe przy Parku Oruńskim

Szefostwo Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska intensywnie szykuje się do realizacji nowego przedsięwzięcia. Plany inwestycyjne dotyczą stworzenia przestrzeni parkingowej w otoczeniu Parku Oruńskiego. Projekt będzie realizowany z funduszy Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Zadania, które DRMG zamierza podjąć w ramach tej inwestycji, obejmują stworzenie wyjazdu z ulicy Nowiny na wysokości istniejącego placu zabaw oraz budowę miejsc parkingowych. Ta ostatnia część projektu będzie połączona z utwardzeniem terenu za pomocą ażurowych płyt typu MEBA, które zostaną ograniczone krawężnikami i obrzeżami. Co więcej, cała ta przestrzeń zostanie odpowiednio oświetlona oraz ogrodzona.

Planowane jest również założenie specjalnego punktu do gromadzenia odpadów oraz nasadzenie trawy na terenie wokół parkingu. Dokładne szczegóły dotyczące zakresu prac będą znane po opracowaniu dokumentacji projektowej. Interesujące jest to, że poszczególne etapy realizacji przedsięwzięcia będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami – tak zapewnia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Na wykonanie tego zadania została podpisana umowa z firmą HYDRO-MAG Sp. z o.o. Przewidywane koszty prac wyniosą ponad 1,3 miliona złotych. Zakończenie wszystkich działań planowane jest na styczeń 2024 roku.