Gdańsk przyjmuje delegację samorządowców z Ukrainy na trzydniowe spotkanie studyjne

Od 7 do 9 sierpnia, gościmy w Gdańsku delegację samorządową z ukraińskiego obwodu donieckiego. Vis a vis jest częścią jednoczących nas pod względem partnerskim miast Mariupol i Gdańsk. Trzydniowy program studyjny ma na celu przekazanie naszej wiedzy i doświadczeń w obszarze gospodarki odpadami oraz umocnienie istniejących już więzów między obiema metropoliami.

Samorządy obwodu donieckiego z Ukrainy rozpoczęły swoją studyjną wizytę w Gdańsku w poniedziałek, 7 sierpnia. Spotkanie, które potrwa trzy dni, jest praktycznym zastosowaniem wcześniejszych ustaleń o współpracy pomiędzy samorządami Gdańska i Ukrainy. To również rezultat wcześniejszych odwiedzin Mera Mariupola, Vadyma Boichenko, w Gdańsku, w tym w Porcie Czystej Energii. Celem tych spotkań jest zaprezentowanie innowacyjnych gdańskich rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami, jak również pogłębienie relacji pomiędzy Gdańskiem a Mariupolem.

– Partnerstwo między Gdańskiem a Mariupolem to istotny symbol solidarności, który łączy nasze miasta – powiedział Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. Wyraził nadzieję, że doświadczenia i umiejętności nabyte przez Gdańsk przyczynią się do odbudowy Ukrainy. Podkreślił również dumę z możliwości bycia częścią tego procesu.