Zasmakuj lokalnego piwa w otoczeniu zabytków

Lato w pełni, a pogoda zachęca do spędzania czasu poza domem. Spędzając czas w Gdańsku, nie sposób nie spróbować wyśmienitych lokalnych piw, warzonych w regionie.

Najlepsze lokalne browary

Od dawna w całej Polsce znany jest browar Amber, słynący przede wszystkim z piw żywych oraz doskonałych porterów bałtyckich. Ten browar doskonale łączy tradycję z nowoczesnymi metodami piwowarskimi. Głębokie smaki, których możemy dzięki niemu doświadczyć, na pewno zostaną długo w pamięci.

Mniej znany jednak zdecydowanie nie gorszy jest niewielki browar Kaszubska Korona. Zatrudnieni tam piwowarzy doskonale znają historię regionu. Dzięki ten powstaje tam piwo tradycyjne niepasteryzowane i bez konserwantów. Doskonale smakują tam koźlaki i piwa pszeniczne.

Nieco mniej oryginalne, ale zaskakująco dobre w smaku piwa, produkuje Stary Browar Kościerzyna. DO najbardziej znanych wyrobów zakładu należą pils czy ciemny lager. Browar unowocześnił piwną tradycję Kaszub w doskonały sposób.

Najlepsze knajpy z rzemieślniczym piwem

Każdy smakosz piwa powinien chociaż raz odwiedzić PG4 i spróbować gdańskiego specjału, piwa jopejskiego. Ten rodzaj piwa uważany był za niezwykle szlachetny oraz posiadający właściwości lecznicze. To niezwykły powrót do tradycji i unikat w polskiej skali.

Fanom małych browarów rzemieślniczych z pewnością do gustu przypadnie Cathead. W lokalu serwuje się kilkadziesiąt gatunków piwa lokalnego i światowego. Nie zabraknie porterów, lagerów czy lekkich piw żywych.

Browar Port Gdynia jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia. Poza dużym wyborem świeżych niefiltrowanych piw czeka tam na nas wiele atrakcji. Będziemy mogli poznać cały proces warzenia, a także wziąć udział w piwowarskich warsztatach. Żaden fan piwa nie może ominąć tego miejsca.

Browar Piwna w Gdańsku to stosunkowo nowe miejsce. Założone przez pasjonatów warzelnictwa, pragnących przywrócić dawnym tradycją świetność. W lokalu serwowane są wyłącznie świeże piwa, które warzone są zgodnie ze starymi recepturami.