Wielka strata dla miasta. Śmierć ks. Jerzego Kownackiego

16 lipca w wieku 80 lat zmarł ks. Jerzy Kownacki. Ksiądz był jedną z wielkich osobowości Gdańska. Przez wiele lat pełnił funkcje wykładowcy seminarium, prowadził audycje radiowe, a także z oddaniem spełniał posługę kapłańską w Bazylice Mariackiej.

Kim był Ksiądz Kownacki?

Jerzy Kownacki posługę kapłańską rozpoczął w bardzo młodym wieku 23 lat. Stało się to za specjalnym pozwoleniem samego papieża Pawła VI. Od 1971 roku rozpoczął prace w Polskim Radiu Watykańskim, a by następnie prowadzić audycje w Radiu Puls. Wiele mądrych słów, które padły z jego ust na antenie radia pozwoliło mu uzyskać tytuł Radiowej Osobowości Roku. Audycje zaowocowały też dwoma książkami oraz zjednaniem sobie wielu fanów.

„Warto być uczciwym i kochać.” te mądre słowa księdza na pewno niejednemu słuchaczowi zapadły w serce. Ksiądz do końca pozostał wierny swoim ideałom. Był zawsze otwarty na problemy ludzi i skłonny do udzielenia wsparcia i pomocy.

Pogrzeb księdza odbędzie się 20 lipca o godzinie 9:00 w archidiecezji oliwskiej. W przeddzień o godzinie 17:00 trumna ze zmarłym zostanie wniesiona do świątyni i odbędzie się uroczysty różaniec oraz Msza św zakończona apelem jasnogórskim.