Najciekawsze zabytki Gdańska, które trzeba zobaczyć

Gdańsk jest miastem, w którym działo się naprawdę wiele. Przez wieki był on planem akcji wielu niezwykle istotnych istotnych wydarzeń, które miały wpływ na dzieje historii naszego kraj. Dzięki temu jest on także miejscem, w którym zakocha się każdy miłośnik zwiedzania. Dzisiaj postaramy się przybliżyć przykładowe 5 miejsc, które warto odwiedzić.

Fontanna Netuna

To niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na mapie atrakcji gdańska. Posąg ten waży 650 kg i został umiejscowiony w samym sercu metropolii. Jego powstanie datuje się na roku 1633, a wokół samej fontanny narosło wiele fascynujących legend. Jakich? Sprawdźcie sami!

Ratusz Głównego Miasta

Kolejny nieodłączny element w karcie każdego podróżnika wybierającego się do Gdańska. Gotycko-renesansowa budowla, której najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku, jest jedną z wielu wizytówek miasta. Warto także pamiętać, aby zajrzeć do środka, ponieważ przez wielu, budynek ten uważany jest za jeden z najbardziej niedocenianych zabytków.

Brama Żuraw

Ten zbudowany w latach 1442-1444 dźwig portowy, służył nie tylko rozładunku towarów, pełnił on także funkcje bramy miejskiej. Miejsce przyciąga nie tylko panoramą z widokiem na zjawiskową Motławę, Znajdziemy tam także kawałek historii, zarówno samego żurawia, jak i Gdańska. Ciekawostką jest, że jego wierna kopia pojawiła się w kilku grach komputerowych, w tym w sławnym już Wiedźminie.

Muzeum II Wojny światowej i Westerplatte

Muzeum jawi się jako wyjątkowe miejsce, w którym dokładniej poznamy nie tylko kulisty samego wybuchu II wojny światowej, ale także genezę jej wybuchu. Podczas wizyty warto także odwiedzić samo Westerplatte, w którym będziemy mogli zobaczyć Pomnik Obrońców Wybrzeża, a także główny punkt polskiej obrony września 1939.

Europejskie Centrum Solidarności

Miejsce opowiadające o historii Solidarności, kulisach jej powstania. To wszak stocznia Gdańska zapisała się na kartach historii nie tylko Polski, ale i świata, jako miejsce upadku komunizmu na rzecz demokracji. Zdecydowanie każdy Polak, choć raz w życiu powinien zagłębić się w historię upadku komuny, a miejsce to idealnie nadaje się do jej poznania.

Wiemy doskonale, że wymienione przez nas atrakcje, to zaledwie niewielka część fascynujących obiektów, które można zobaczyć w Gdańsku. Mamy jednak nadzieję, że dzięki ich przedstawieniu, zachęcimy państwa do aktywnego zwiedzania tej metropolii i odkrywania jej tajemnic.