Stary młyn w nowej odsłonie

Już w następny weekend swoje bramy Muzeum Bursztynu, które w nowej lokalizacji w Wielkim Młynie przygotowało wyjątkową wystawę. To doskonała okazja, aby spędzić czas z dziećmi lub drugą połówką. Nie zabraknie atrakcji dla żadnej grupy wiekowej.

Wielki młyn całkowicie zmienił swoje oblicze.

W budynku, w którym niegdyś funkcjonowała galeria handlowa, już od 24 lipca będziemy mogli podziwiać różnego rodzaju eksponaty związane z bursztynem, który jak wiadomo jest jednym z najważniejszych symboli Gdańska. Sam młyn jest jednym z największych tego typu konstrukcji w Europie. Jego historia sięga czasów średniowiecza. Teraz został on całkowicie zmodernizowany na potrzeby muzeum, a także przystosowany na potrzeby osób niepełnosprawnych. Całość inwestycji kosztowała niemal 34 miliony złotych.

Masa bursztynowych atrakcji

Wraz z otwarciem muzeum, będziemy mieli okazję zobaczyć nową wystawę, zajmującą ponad 1000 m2. Sama ekspozycja została ulokowana na dwóch osobnych kondygnacjach. Pierwsza z nich pokaże nam znaczenie i rolę, jaką pełnił bursztyn przez lata ewolucji w przyrodzie. Na drugiej kondygnacji zaś, zobaczymy sztukę i kulturę, której motywem przewodnim jest kochany przez wielu z nas bursztyn. Wraz z otwarciem, zostaną również po raz pierwszy zaprezentowane szachy z roku 1690, które w całości zostały wykonane z bursztynu. Ponadto będzie można zobaczyć między innymi mające czterdzieści milionów lat temu, inkluzje pająka ptasznika czy gekona, które zostały zatopione w żywicy. W muzeum znajdziemy także sklepik muzealny, w którym będziemy mogli nabyć piękne wyroby bursztynników z naszego regionu. Co ciekawe, znalazło się także miejsce na aptekę, która specjalizować będzie się w sprzedaży produktów, w których składzie znajdziemy drobinki bursztynu.

Z okazji otwarcia muzeum, na znajdującym się nieopodal skwerze Heweliusza odbędą się liczne warsztaty, wykłady, a także pokazy, dzięki którym jeszcze dogłębniej będziemy mogli poznać nie tylko ciekawe bursztynowe historie, a także nabyć wiele wyrobów wytworzonych z tego surowca. Otwarcie zaplanowano na godzinę 10, a pierwsi zwiedzający otrzymają darmowe wejściówki. Wystarczy dokonać rezerwacji na stornie www.muzeumgdansk.pl. Zapisy zaczynają się już 19 lipca. Nie może Was tam zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!