Nasze pomysły na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi w Gdańsku

Żyjemy w takich czasach, w których widok dziecka z smartphonem w ręku nikogo już nie dziwi. Aby odciągnąć dziecko od świata wirtualnej rozrywki, warto poświęcić mu czas i zachęcić do aktywności. W Gdańsku znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które rozbudzą ciekawość i pozwolą spędzić miłe chwile całej rodzinie.

Ośrodek Kultury Morskiej

Jedno z najciekawszych miejsc dla małych milusińskich, ale nie tylko. Muszę przyznać, że sam, jako dorosły bawiłem się tam doskonale. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się tam wystawa „Ludzie-Statki-Porty”, gdzie nasze dzieci będą mogły na chwilę poczuć się jak prawdziwi marynarze, przebierając się w oryginalne uniformy, a także prowadząć zdalnie sterowane modele statków. Przednia zabawa gwarantowana.

Gdańskie ZOO

Nie wątpliwie jest to doskonałe miejsce do spędzenia aktywnego dnia z naszymi dziećmi. Wiele niesamowitych gatunków zwierząt, które możemy w nim zobaczyć, ucieszy i zainteresuje każdego ciekawskiego malucha. Znajdziemy tam nie tylko słonie, żyrafy czy małpy. Znalazło się także miejsce dla lwów, hipopotamów, antylop oraz innych mniej znanych gatunków. Wizyta w gdańskim ZOO to doskonała okazja, aby zapoznać dzieci ze światem przyrody oraz zapoznac je z zasadami eklogii.

Koło widokowe

To propozycja dla odważniejszych, lubiących cieszyć się pięknymi widokami. Podczas 15-minutowego przejazdu, możemy podziwiać niezwykłą panoramę miasta, a przy dobrych warunkach atmosferycznych nawet półwysep helski.

Centrum Hewelianum

Interaktywne i nowoczesne Centrum Hewelianum, to zastrzyk ciekawostek z wielu dziedzin nauki takich jak fizyka, matematyka czy astronomia. Przez sposób prezentacji wystaw, są one idealną propozycją, która nie tylko będzie w stanie zaciekawić każdego, a także pozwoli przyswoić wiele informacji w przyjemnej formie. Warto także skorzystać tam z punktu widokowego. Czas spędzony w Hewenalium na pewno nie będzie stracony.

Mamy nadzieję, że podane propozycje pomogą państwu spędzić czas z dziećmi aktywnie i ciekawie, do czego bardzo zachęcamy, zwłaszcza w okresie wakacji.