Zaplanowane zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej w Gdańsku

Aneta Niezgoda, rzeczniczka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, poinformowała o nadchodzących modyfikacjach w strukturze ruchu drogowego na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej w Gdańsku. Prace, które przewidują ułożenie masy bitumicznej, odbędą się w nocy z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę.

W nocy z pierwszego dnia roboczego tygodnia na drugi, począwszy od godziny 18.00 aż do godziny 5.00 następnego dnia, dojazdy do ulic Niepołomickiej i Czerskiej na konstruowanym rondzie będą tymczasowo zamknięte. Trafik będzie kierowany wahadłowo za pomocą zachodniego pasa ruchu ulicy Starogardzkiej – wyjaśniła Niezgoda.

Niezgoda zapewniła także, że po zakończeniu prac nad układaniem asfaltu około godziny 5.00 rano, całość ronda wraz z dostępem do ulic Niepołomickiej i Czerskiej stanie się dostępna dla ruchu.

W kolejnej nocy, czyli z wtorku na środę, między godziną 18.00 a 5.00 rano, dojazdy do ulic Niepołomickiej i Czerskiej zostaną ponownie zamknięte. Tym razem, ruch pojazdów będzie prowadzony przy użyciu wschodniego pasa ruchu ulicy Starogardzkiej. „Po ukończeniu prac związanych z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni, rondo ponownie zostanie udostępnione” – dodała rzeczniczka.