Gdańsk prezentuje: premierowy pokaz dla najmłodszych w Teatrze

Rozpoczynając od Gdańskiego Archipelagu Kultury, naszą uwagę przykuwa nadchodząca premiera w ramach projektu Teatr w Blokowisku GAK Plama. Mowa tutaj o wydarzeniu, które odbędzie się już 17 grudnia o godzinie 17:00. Premierze towarzyszyć będzie pierwszy pokaz spektaklu skierowanego do dzieci powyżej 3 roku życia i ich rodziców, p.t. „Wielkie myśli małej głowy”. Przedstawienie to jest owocem kreatywności i pracy studentek z Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku, które odpowiedzialne są zarówno za autorski scenariusz, jak i samą realizację.

Na uwagę zasługuje fakt, że spektakl powstał przy użyciu techniki teatru lalek. To druga po niezwykle popularnym „Hop w kosmos!” propozycja, jaką GAK przygotował dla swoich młodych odbiorców.

Przedstawienie bada temat nudności i szuka na nią lekarstwa – zabawy! Główne bohaterki, dwie siostry, mimo prób różnych form rozrywki, ciągle odczuwają nudę. Jednak pewnego dnia w ich kufrze pełnym zabawek pojawia się tajemnicza mapa, która skrywa wiadomość od Simony Kossak, znanej biolożki. Dziewczynki, kierując się radami otrzymanymi od Kossak, trafiają do świata puszczy. To, co tam odkrywają, drastycznie różni się od ich pierwotnych wyobrażeń. Czy siostry zdołają odnaleźć Simonę i uratować puszczę? Tego dowiemy się podczas spektaklu.