Wzloty i upadki Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2023

Sezon 2023 dla żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk przebiega niezwykle nieprzewidywalnie. Drużyna prowadzona przez menedżera Eryka Jóźwiaka ponownie zaskoczyła swoich kibiców, niestety tym razem efekt był negatywny. W meczu rozegranym w dniu 24 czerwca 2023 roku na własnym terenie, gdańszczanie musieli uznać wyższość ROW-u Rybnik, przegrywając 40:50.

Spotkanie rewanżowe z ROW-em Rybnik miało miejsce 24 czerwca 2023 roku, a zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przystępowali do niego z wynikiem -3, będąc rezultatem pierwszego meczu rozgrywanego w Rybniku, gdzie przegrali 43:46. Kibice byli pełni nadziei na zdobycie punktu bonusowego oraz lepszej postawy ze strony drużyny i ostateczne zwycięstwo. Niestety, te oczekiwania spełzły na niczym.

Mimo że żużlowcy pod wodzą Eryka Jóźwiaka sprawili niespodziankę pokonując Abramczyk Polonię Bydgoszcz w poprzedniej kolejce, nie udało im się utrzymać tego tempa w meczu z ROW-em Rybnik. Od początku spotkania gdańszczanie nie byli w stanie nawiązać walki i zdobyć przewagi nad śląską drużyną, która czuła się komfortowo na torze w Gdańsku.

Przez pierwszych 11 biegów emocje były duże, a wynik oscylował pomiędzy przewagą jednego lub drugiego zespołu. Jednak to goście ze Śląska odnotowali serię trzech triumfów, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Patryk Wojdyło i Matej Zagar pokazali, jak powinno się ścigać na torze żużlowym, prowadząc swoją ekipę ROW-u Rybnik do zwycięstwa za trzy punkty (wraz z bonusem).