Wynajem auta na minuty w Gdańsku – co to za usługa?

Gdańsk to miasto z całkiem nieźle rozwiniętym transportem publicznym, ale dla wielu osób wygodniejszy wciąż pozostaje prywatny samochód. Obecnie nie trzeba nawet kupować go na własność – jest najem, który zapewnia kierowcom bardzo wiele korzyści, również tych finansowych.

Komu opłaca się wynajmować samochody na minuty w Gdańsku?

Posiadanie własnego samochodu to duże udogodnienie, ale i sporo obowiązków. Wynajem jest o wiele mniej skomplikowany, zwłaszcza gdy wypożycza się auto na minuty. Gdańsk to miasto, w którym tego typu usługi są doskonale rozwinięte, więc oprócz tradycyjnych wypożyczalni bardzo dobrze działa także coraz popularniejszy carsharing. Zaletą tego rozwiązania jest niższa cena usługi, ponieważ kierowca płaci jedynie za przejechany dystans oraz czas użytkowania pojazdu. Inaczej mówiąc, nie trzeba wypożyczać samochodu na cały dzień, jeśli tak naprawdę będzie się nim jeździć jedynie przez godzinę albo dwie. Współdzielenie pojazdów ma też zalety w szerszym kontekście – skoro z jednego samochodu może w ciągu dnia korzystać nawet kilkanaście osób, można ograniczyć ruch drogowy oraz emisję spalin zanieczyszczających miejskie środowisko.

Samochód na minuty w Gdańsku – jak wygląda taka usługa?

Wynajem na minuty to niskie ceny oraz uproszczone formalności. Nie ma żadnych papierowych umów – wypożyczanie aut odbywa się za pośrednictwem aplikacji PANEK CarSharing. Po ściągnięciu aplikacji na smartfona zakłada się w niej konto użytkownika oraz wpłaca pieniądze, które będą pobierane po zleceniu usługi wynajmu auta. Opłata obejmuje wszystko, co jest związane z użytkowaniem samochodu – kierowca nie musi już dopłacać za paliwo, OC, parkingi w SPP. Aplikacją otwiera się i zamyka pojazd, służy ona również do zgłaszania usterek pojazdu. W przypadku, gdy wynajem na minuty jest niewystarczający, można wypożyczyć auto na doby. Gdańsk i pod tym względem ma rozbudowaną ofertę. Co ważne, carsharing nie ogranicza się tylko do aut osobowych, ale też daje możliwość wynajęcia samochodu dostawczego.