Wybuch pożaru pustostanu na ulicy Władysława IV w Nowym Porcie, Gdańsk

W nocy 2 lipca doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło mieszkańcami Gdańska-Nowego Portu. Na jednej z lokalnych ulic, mianowicie Władysława IV, doszło do wybuchu pożaru w opuszczonym budynku. Na miejscu interweniowały trzy jednostki straży pożarnej z Gdańska, które podjęły natychmiastowe działania mające na celu opanowanie sytuacji.

Alarm w sprawie pożaru wpłynął do straży pożarnej tuż przed godziną 4:00. Przy ulicy Władysława IV pustostan stanął w płomieniach. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia, natknęli się na budynek całkowicie objęty ogniem. Mimo dramatycznej sytuacji i intensywnych działań gaśniczych, nie odnotowano żadnych ofiar ani poszkodowanych.

Strażacy udzielili informacji na temat przebiegu akcji. „Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku znajdującego się przy ul. Władysława IV nieco przed godziną 4:00 nad ranem. Budynek był w pełni ogarnięty płomieniami. Na miejscu działały jednostki z JRG 4, JRG 1 i JRG 5, a także oficer operacyjny. Nie odnotowano żadnych ofiar” – przekazali służby ratunkowe.