Narkotesty dla policji w Gdańsku

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku trafiło dziewięć zestawów wkładów do narkotestów, które zostały przekazane przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Umożliwi to przeprowadzenie testów na obecność narkotyków u 180 kierowców podczas kontroli drogowych. W regionie pomorskim obserwuje się spadek liczby wypadków, jednak jednocześnie notuje się wzrost liczby kierowców, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Zastępca komendanta wojewódzkiego, insp. Dariusz Walichnowski, odebrał narkotesty z rąk Leszka Bonny, wicemarszałka i reprezentanta przewodniczącego Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, marszałka Mieczysława Struka. Funkcjonariusze dzięki temu będą mogli błyskawicznie sprawdzić w czasie kontroli drogowej, czy zatrzymany kierowca jest pod wpływem substancji odurzających.

W słowach insp. Dariusza Walichnowskiego wybrzmiewa nieukrywany niepokój: „Niestety zauważamy rosnącą liczbę kierowców pod wpływem narkotyków. To potencjalni mordercy na drodze. Dlatego tak ważne jest eliminowanie ich z ruchu drogowego.”