Wielokilometrowe korki na Obwodnicy Trójmiasta z powodu kolizji

Minioną sobotę przed godzinami południowymi, na Obwodnicy Trójmiasta (S6) w Gdańsku, znany również jako Rafał Taranowski, dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, informował o sytuacji drogowej. Na trasie w kierunku Gdyni doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Było to wynikiem zderzenia trzech pojazdów osobowych. Efektem tej kolizji był 8-kilometrowy korek, który utworzył się na wspominanej obwodnicy.

Sytuacja miała miejsce dokładnie o godzinie 10:40. Kolizja zainicjowała się między węzłami Gdańsk Kowale a Gdańsk Szadółki, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu drogowym. Na szczęście, pomimo takiej skali zdarzenia, nie odnotowano żadnych poszkodowanych w wyniku tego incydentu – jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Takie sytuacje są nie tylko uciążliwe dla uczestników ruchu drogowego, ale również skomplikowane dla służb porządkowych. Praca nad przywróceniem normalnego przepływu ruchu jest zawsze priorytetem, zwłaszcza w tak ruchliwych obszarach jak Obwodnica Trójmiasta. Cieszy fakt, że pomimo takiego incydentu, nikt nie odniósł obrażeń.