Wiele osób wspiera Hospicjum ks. Dutkiewicza w trakcie okresu świątecznego

Podziwiani sportowcy, utalentowani artyści, wpływowi politycy, rzetelni dziennikarze i wiele innych różnorodnych indywidualności zebrali się na wyjątkowej imprezie, której celem było malowanie bombek. Te niebanalne ozdoby bożonarodzeniowe przeznaczone są dla Hospicjum ks. Dutkiewicza z siedzibą w Gdańsku. W najbliższy poniedziałek odbędzie się ich licytacja, a zebrane w ten sposób środki finansowe będą wsparciem dla blisko 250 osób – w tym zarówno dzieci jak i dorosłych – cierpiących na choroby nieuleczalne.

Tradycją stało się już spotkanie znanych osobistości z różnych dziedzin życia, które tuż przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia chętnie poświęcają swój czas na malowanie bombek. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na rzecz gdańskiego hospicjum imienia ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Tego dnia Prezydent miasta Gdańska, przedstawiciele samorządu, zawodnicy hokeja, piłkarzy ręczni czy tyczkarki z Gdyni, siatkarki, a także twórcy sztuki i dziennikarze łączą swoje siły, aby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

W tym pełnym empatii wydarzeniu miał okazję wziąć udział każdy, kto zdecydował się na wrzucenie swojego datku do specjalnej puszki przeznaczonej dla gdańskiego hospicjum. Każdy mógł wtedy otrzymać pędzel i dać upust swojej kreatywności, malując bombkę według własnego uznania.