Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy triumfuje w rankingu AirHelp jako najlepszy port lotniczy w Polsce

Port lotniczy w Gdańsku-Rębiechowie, noszący imię Lecha Wałęsy, zdobył miano najpopularniejszego lotniska w Polsce. Takie stanowisko uzyskało dzięki pozytywnym opiniom licznych podróżnych, którzy ocenili je na podstawie swoich doświadczeń, w międzynarodowym zestawieniu sporządzonym przez AirHelp.

W pierwszej połowie bieżącego roku, gdański port lotniczy zapewnił obsługę dla imponującej liczby pasażerów, przekraczającej 2,6 miliona osób. Jak się okazało, znaczna większość z nich opuściła teren portu z wyraźnym poczuciem satysfakcji. W rezultacie, to właśnie gdański port lotniczy zasłużył na tytuł najwyżej ocenianego w Polsce w badaniu przeprowadzonym przez AirHelp.

Jakość obsługi na lotnisku oceniana była według różnorodnych kryteriów. Zwrócono uwagę na ogólne odczucia pasażerów związane z pobytem na lotnisku, a także na atrakcyjność oferty gastronomicznej i handlowej. Wszystkie te aspekty były oceniane w dziesięciostopniowej skali. W ten sposób, największy port lotniczy na północy Polski zdobył zaszczytne 8 punktów, pozostawiając w tyle porty lotnicze Chopina w Warszawie oraz Kraków-Balice.