Wieczór Marzeń powraca do gdańskiego zoo po przerwie związanej z pandemią

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbywa się ponownie wyjątkowy event- Wieczór Marzeń, który wrócił po przerwie spowodowanej panującą pandemią. Jest to cykliczna impreza charytatywna organizowana przez zoo, a jej celem jest pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętym ciężkimi lub nieuleczalnymi chorobami. Wydarzenie daje uczestnikom możliwość spędzenia przyjemnego czasu w gronie rodziny i na chwilę oderwania się od codziennych trosk.

Wieczory Marzeń organizowane są już od 1993 roku. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w Rotterdamie, po czym wiele innych krajów zainspirowanych pomysłem rozpoczęło swoje własne edycje imprezy. W ten sposób Wieczór Marzeń trafił również do Polski, gdzie na Pomorzu prowadzi działania wspierające chore dzieci i młodzież już od 2005 roku.

Kontynuacja tej szlachetnej inicjatywy w gdańskim Ogródku Zoologicznym świadczy o ich zaangażowaniu w pomoc potrzebującym oraz wpływa na poprawę jakości życia uczestników, oferując im radość, zabawę i niezapomniane wspomnienia. Wspólnie z innymi organizacjami na całym świecie, Wieczór Marzeń przyczynia się do zwiększenia świadomości na temat problemów zdrowotnych dzieci i młodzieży oraz promuje ideę solidarności i empatii w społeczeństwie.