Ultras Oliwski – wokół Radości: zmagania biegowe w Gdańsku

Podczas trzeciej edycji Ultrasa Oliwskiego, które odbędzie się 23 września 2023 roku w malowniczej dzielnicy Gdańska, główną atrakcją będą dwa kluczowe biegi: Olivia Centre Run na dystansie 10 km oraz najważniejszy bieg główny na dystansie 21 km. Sportowa rywalizacja to jednak nie wszystko – organizatorzy zadbało także o bogaty program dodatkowych atrakcji.

Wydarzenie sportowe, które nosi nazwę Ultras Oliwski – wokół Radości, po raz trzeci motywuje do czynnego spędzenia czasu na łonie natury mieszkańców Gdańska i nie tylko. Impreza rozpocznie się w sobotę, 23 września 2023 roku i składać się będzie z licznych elementów. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby przygotowujące się do startu w maratonach czy ultramaratonach górskich, ale również te, które chciałyby spróbować swoich sił w biegu terenowym.

Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji zawodów, trasy przebiegać będą przez Lasy Oliwskie, a szczególnie malowniczą Dolinę Radości. Najważniejsze zmagania toczyć się będą na dystansie półmaratonu, czyli 21,95 km. Oprócz tego przewidziano bieg na 10 km, a także krótkie biegi dla najmłodszych uczestników.