Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmuje śledztwo w sprawie morderstwa trzech noworodków w Czernikach

Podjęto decyzje o zmianie jednostki prokuratorskiej odpowiedzialnej za prowadzenie śledztwa dotyczącego tragicznej zbrodni popełnionej na terenie miejscowości Czerniki w gminie Stara Kiszewa. Odtąd to Prokuratura Okręgowa w Gdańsku będzie odpowiedzialna za wyjaśnienie okoliczności tego makabrycznego czynu, a nie lokalna prokuratura z Kościerzyny, jak początkowo planowano.

Sprawą kierować będzie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która przejęła śledztwo dotyczące morderstwa trzech noworodków, które miało miejsce w Czernikach – miejscowości położonej w gminie Stara Kiszewa. Decyzja o tej zmianie już oficjalnie zapadła.

Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, przekazała informacje o przejęciu śledztwa przez jej jednostkę. Wskazała, że decyzja o tym została podjęta przez Zastępcę Prokuratora Okręgowego w Gdańsku. Śledztwo dotyczy Piotra G. i Pauliny G., którzy są podejrzani o popełnienie czynów opisanych w art. 148 § 1 k.k.. Wawryniuk odnotowała, że zarzuty zostały postawione podejrzanym w wyniku działań podjętych na terenie ich posesji w Czernikach w dniach 15 i 16 września 2023 roku. To właśnie tam, w piwnicy domu, odkryto zwłoki trzech noworodków.