Triumfy gdańskiej triathlonistki Marty Łagownik

Gdańszczanka Marta Łagownik to entuzjastka i profesjonalistka w dziedzinie triathlonu – ekstremalnej dyscypliny sportu łączącej pływanie, kolarstwo oraz bieganie. Niezwykle aktywna zawodniczka często uczestniczy w masowych wydarzeniach sportowych organizowanych na terenie Trójmiasta. Jest reprezentantką Trójmiejskiej Akademii Triathlonu, a jej kształcenie ukierunkowane na sport zakończyła dyplomem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Sezon sportowy Marty Łagownik okazał się niezwykle owocny. Jak sama przyznała, jest to jej najlepszy sezon do tej pory, a ona sama liczy na jeszcze lepsze rezultaty w przyszłości. W rozmowie po zawodach Enea Ironman 70.3 Gdynia w sierpniu, nazwała te zawody „połówkami” Ironmana i wyraziła nadzieję na kontynuację swojej dobrej passy.

Podczas wspomnianych zawodów, które odbyły się w Gdyni, Łagownik zdobyła drugie miejsce w kategorii kobiet. Ze względu na panujący wówczas sztorm, rywalizacja miała formę duathlonu z powodu wyeliminowania segmentu pływackiego. Mimo to, Marta doskonale radzi sobie w tej konkurencji i stale pracuje nad jej ulepszeniem.

27 sierpnia 2023 roku, Łagownik umocniła swoją pozycję na arenie międzynarodowej, zdobywając tytuł wicemistrzyni Europy na dystansie średnim. W belgijskim Menen udało jej się osiągnąć czas 4:14.24. Tylko Diede Diederiks z Holandii była szybsza od niej o nieco ponad trzy minuty.