Sukces Gdańskiej Policji: Znaleziono zaginionego 11-latka

Radość w Komisariacie Policji w gdańskim Nowym Porcie. Właśnie tam, podkomisarz Katarzyna Okupińska, pełniąca funkcję zastępcy komendanta, odnalazła zaginionego 11-letniego chłopca. Młody mieszkaniec Nowego Portu wieczorem obiecał matce, że tylko na chwilę wyjdzie przed blok, jednak nie wrócił do domu o umówionej porze. Po odnalezieniu, chłopiec został bezpiecznie przekazany pod opiekę swojej matki.

Przygoda 11-latka rozpoczęła się wczoraj około godziny 20:30, kiedy to do policjantów z Nowego Portu wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu chłopca. Dziecko opuściło mieszkanie i wyszło na miejską przestrzeń zaledwie o 30 minut wcześniej.

Matka chłopca początkowo podjęła próbę samodzielnych poszukiwań syna. Niestety, mimo usilnych starań, nie udało jej się odnaleźć dziecka. Postanowiła więc poprosić o pomoc policję. Okoliczności zniknięcia budziły dodatkowe obawy, ponieważ 11-latek cierpi na pewne problemy zdrowotne. W tej sytuacji, postanowiono natychmiastowo zorganizować akcję poszukiwawczą.

Policjanci nie szczędzili wysiłków w prowadzonych działaniach. Dokładnie analizowali każdy możliwy trop, który mógł przyczynić się do odnalezienia zaginionego chłopca. Odwiedzili miejsca w najbliższej okolicy bloku, gdzie chłopiec mógł się schować. Zaczepiali przechodniów i zapytywali o ewentualne spotkania z 11-latkiem. Nie ominęli żadnego miejsca, które mogło dostarczyć informacje o miejscu pobytu dziecka.