Transfer Mateusza Żukowskiego- z Lechii do Glasgow Rangers

Mateusza Żukowskiego wielu gdańszczan i gdańszczanek kojarzy jako zawodnika Lechii Gdańsk.; Jest on rownież wieloletnim młodzieżowym reprezentantem Polski. W wieku zaledwie 20 lat otrzymał on ogromną szansę na dalszy rozwój swojej kariery. Obecni mistrzowie Szkocji, klub Glasgow Rangers oficjalnie ogłosił podpisanie trzyipółletniego kontraktu z Polakiem.

Z Gdańska do Glasgow

Urodzony 23 listopada 2001 roku w Lęborku, Mateusz Żukowski rozpoczął karierę piłkarską w Lechii Gdańsk. Jako zawodnik pierwszej drużyny sięgnął z kolegami po Puchar Polski w maju 2019 roku. Przez kilka miesięcy grał również jako zawodnik Chojniczanka Chojnice, w ramach wypożyczenia z Lechii.

Pierwsze plotki odnośnie transferu Żukowskiego pojawiły się już jesienią zeszłego roku. Wiele osób było niezadowolonych i zaszokowanych, jak wysokie warunki finansowe proponował menadżer zawodnika. Szczególnie, że młody obrońca praktycznie całą karierę zawdzięcza biało-zielonym. Do juniorskiego klubu trafił z Pogoni Lębork, zaledwie jako czternastolatek. Z czasem jak stawał się coraz lepszym zawodnikiem, został awansowany do pierwszego składu.

Niestety w czasie, gdy menedżer toczył walkę o podniesienie wynagrodzenia zawodnika, ten opuszczał się w kondycji i co za tym idzie z wynikami na boisku. Nie przeszkodziło to jednak szkockiemu klubowi w zaproponowaniu kontraktu. Wartość transferu wyceniana jest na wysokość nawet 2,5 milionów euro. Jednak szansa, że Lechia otrzymała taką kwotę za Żukowskiego jest niewielka. Kontrakt z Mateuszem kończył się już w czerwcu, co pozwoliło by mu na darmową zmianę klubów. Była to więc ostatnia szansa na zarobienie na transferze.

W niebieskich barwach

Glasgow Rangers oficjalnie ogłosili nowego zawodnika. Na stronie internetowej klubu możemy zobaczyć zdjęcie Polaka w koszulce nowej drużyny, oraz przeczytać kilka informacji na jego temat. Będzie on rozgrywał na tej samej pozycji co w Polsce- jako prawy obrońca.

Klub w sezonie 2020/2021 zajął pierwsze miejsce w Szkockim Premier League. W obecnym również ma szansę na obronę tytułu; obecnie w tabeli o jeden punkt wyprzedza go jedynie Celtic.