Tragiczny wypadek na ulicy Wyzwolenia w Gdańsku: kobieta zderzyła się z ciągnikiem siodłowym

Siły policyjne są obecnie zaangażowane w dochodzenie w sprawie tragicznego incydentu, do którego doszło 29 września na ulicy Wyzwolenia w dzielnicy Nowy Port w Gdańsku. Zgodnie z początkowymi informacjami zgromadzonymi przez funkcjonariuszy, przechodząca przez pasy dla pieszych kobieta została uderzona przez ciężko-terenowy samochód typu ciągnik siodłowy. Pomimo natychmiastowej interwencji ratowników medycznych, którzy pośpieszyli na miejsce, nie udało się uratować kobiecie życia.

Dramatyczny wypadek miał miejsce w Gdańskim Nowym Porcie i kosztował życie jednej kobiety. Policja została powiadomiona o zdarzeniu drogowym przez oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku 29 września, około godziny 13:30. Na miejsce zostali oddelegowani nie tylko funkcjonariusze policji, ale również zespół specjalistów od ratunku medycznego.

Przedstawiciel prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, podał na podstawie wstępnych ustaleń, że potrącona kobieta była w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych, kiedy została uderzona przez ciągnik siodłowy z naczepą, jadący w kierunku ulicy Marynarki Polskiej. Pomimo prób reanimacji przeprowadzonych przez ekipę karetki pogotowia, kobieta nie przeżyła. Policja pod nadzorem prokuratora kontynuuje dochodzenie na miejscu wypadku, angażując w to policjantów ruchu drogowego, technika policyjnego oraz biegłego sądowego specjalizującego się w medycynie. Wprowadzono tymczasowe zamknięcie ulicy do momentu zakończenia czynności.