Tragiczny wypadek na gdańskich ulicach: 52-letni motocyklista stracił życie

W Gdańsku Wrzeszczu doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. 52-letni mężczyzna kierujący motocyklem zjechał z jezdni, potrącił stojącą na chodniku obok przejścia dla pieszych 15-letnią dziewczynę i uderzył w drzewo. Niestety, pomimo prób reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. Dziewczyna, która została potrącona, została przewieziona do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 22 lipca, około godziny 18.30 na jednej z głównych arterii miasta – al. Hallera. Motocyklista, kierując się w stronę dzielnicy Brzeźno, niespodziewanie zjechał z drogi. W wyniku tej manewru potrącił 15-latkę czekającą przy przejściu dla pieszych i uderzył w drzewo.

Jak poinformował oficer prasowy gdańskiej policji, aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, mimo wszelkich starań służb medycznych nie udało się ocalić życia 52-latka. Zaznaczył również, że ranna 15-latka została natychmiast przewieziona do szpitala.

Aspirant Chrzanowski przekazał także, że według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, motocykl prawdopodobnie poruszał się z prędkością większą niż dozwolona. Pracujący na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora policjanci dokonali szczegółowych oględzin oraz zabezpieczyli ślady mogące przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności tragedii.