Multimedialna podróż po historii Polski: „Iskry Niepodległej”

Do końca nadchodzącej niedzieli, miłośnicy historii mają niepowtarzalną okazję do zgłębienia fascynujących losów wybitnych postaci z czasów II Rzeczpospolitej. Wszystko to dzięki multimedialnemu spektaklowi „Iskry Niepodległej”, który odbywa się w Gdańsku, przy Muzeum II Wojny Światowej. Co ważne, udział w tym unikalnym wydarzeniu jest zupełnie bezpłatny.

Show „Iskry Niepodległej” przenosi widzów w świat sylwetek znaczących Polaków, ale nie tylko tych, którzy przyczynili się do odzyskania naszej niepodległości i państwowości. W trakcie 17 minut trwającego pokazu, obserwatorzy mają okazję dotknąć historii polskich naukowców, artystów, podróżników i sportowców. To oni wszystkim swoimi dokonaniami dodawali blasku do korony naszego narodowego dziedzictwa.

Centralnym elementem spektaklu są inspirujące opowieści o Polakach oraz wynalazkach, które wciąż są używane na co dzień. Unikalność tego przedsięwzięcia polega na tym, że odbywa się ono wewnątrz naczepy tira. To właśnie tam można śledzić krótki spektakl, bogaty w animacje, materiały historyczne czy rekwizyty związane z bohaterami przedstawienia.

Podkreślenia wymaga fakt, że nie tylko heroiczne i tragiczne momenty naszej historii są godne celebrowania. Równie ważne jest podkreślanie osiągnięć i czynów Polaków – obywateli naszej ojczyzny. Ta myśl jest bliska sercu zespołu pracowników MIIWŚ, którzy budują oddział na Westerplatte. Bohaterowie spektaklu „Iskry Niepodległej” od roku 1919 pokazują, że wiele przeszkód, które wydawały się nie do pokonania, zostało przezwyciężonych na różnych polach życia.

Wejście na pokaz „Iskry Niepodległej” jest darmowe, ale ze względu na ograniczony czas jego trwania warto się pospieszyć. W Gdańsku spektakl będzie dostępny jedynie do niedzieli 23 lipca. Projekcje będą prezentowane w naczepie tira przy muzeum II Wojny Światowej w godzinach od 12:00 do 20:00 w piątek i sobotę, oraz od 10:00 do 16:00 w niedzielę.