Ciągłe naruszenia zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych niepokoi mieszkańców Wrzeszcza Górnego

W dzielnicy Wrzeszcz Górny w Gdańsku, mieszkańcy z niepokojem obserwują narastające problemy z osobami, które uparcie łamią zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W szczególności dotyczy to obszarów wokół ulicy Klonowej oraz placu Czerwonych Gitar, które stały się epicentrum tego niepokojącego problemu. Właśnie tam skupia się największa liczba osób, które ignorują przepisy i zanieczyszczają otoczenie.

Straż Miejska, odpowiedzialna za utrzymanie porządku publicznego, postanowiła zareagować na ten problem. Zdecydowano o intensyfikacji patroli na terenie całej dzielnicy, co zaowocowało znaczącym wzrostem kontroli. W ciągu zaledwie trzech dni strażnicy miejscy przeprowadzili aż dwadzieścia pięć kontrol.

Niepokój mieszkańców Wrzeszcza Górnego jest zrozumiały, biorąc pod uwagę fakt, że obszary problematyczne są położone w samym sercu ich dzielnicy. Dlatego też kwestia spożywania alkoholu w miejscach publicznych jest tematem, który regularnie powraca w rozmowach tutejszych mieszkańców i wymaga pilnej interwencji odpowiednich służb.