Święty Mikołaj przybędzie do Gdańska już 5 grudnia!

Wraz z nastaniem grudnia, coraz więcej osób zaczyna czuć zbliżającą się świąteczną atmosferę. W Gdańsku już prawie od tygodnia działa już Jarmark Bożonarodzeniowy (Od piątku rusza Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym!). 1go grudnia na Długim Targu pojawiła się przepiękna świąteczna choinka. Jest to największe drzewko bożonarodzeniowe w Gdańsku, wysoka na aż 17 metrów choinka oczekuje właśnie na uroczyste podświetlenie. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 5 grudnia. Oczekujemy również honorowego gościa, z samej Laponii- Świętego Mikołaja.

Świąteczne iluminacje i świąteczny nastrój w przeddzień Mikołajek

5 grudnia, zgodnie z gdańską tradycją do miasta przypłynie Święty Mikołaj. Po zawitaniu w porcie, Mikołaj uda się na Długi Targ, gdzie odbędzie się uroczyste podświetlenie choinki bożonarodzeniowej. Zgodnie z ekologicznym duchem Gdańska, na drzewku zamontowano 25 tysięcy energooszczędnych światełek. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się świąteczną atmosferą bez wyrzutów sumienia. 

Oprócz największej choinki na Placu Neptuna, od jutra 4 grudnia, aż do 8 grudnia podświetlane będą drzewka w całym mieście. Warto uczestniczyć w dzielnicowych uroczystościach, jest to bowiem idealna okazja do integracji z sąsiadami i innymi mieszkańcami dzielnicy.

Nie tylko gdańskie drzewka rozbłysną w przeciągu najbliższego tygodnia. Na 5 grudnia zaplanowano również uruchomienie świątecznych iluminacji na terenie całego miasta. Pojawią się girlandy świetlne, zarówno w parkach (Reagana, Oliwskim czy skwerze Kobzdeja) jak i na Zielonym Moście w Parku Oruńskim. Warto wybrać się na spacer po okolicy po zmroku, pojawić się mają nowe figury, łódeczki oraz inne iluminacje.
Niezależnie czy wybieramy się na romantyczny, wieczorny spacer, wyprowadzamy psa czy wracamy pieszo z pracy- z całą pewnością docenimy przepiękne iluminacje. Jest to idealna okazja do zwolnienia tempa, zachwycenia się i czerpania radości z drobnych rzeczy. Warto, szczególnie w tym ciężkim okresie pozwolić sobie na chwilę odpoczynku i radości.