Specjalny pokaz „Wesela” na Uniwersytecie Gdańskim

Już jutro, 17 listopada podczas specjalnego pokazu będzie można obejrzeć nowy film Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser będzie gościem Centrum Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy. Oprócz reżysera spotkać będzie można również kompozytora muzyki Mikołaja Trzaska oraz producenta filmu Janusza Hetmana.

Nowe „Wesele”

Jest to drugi film autorstwa Wojciecha Smarzowskiego o tym samym tytule. Jednak tegoroczne „Wesele” nie ma nic wspólnego z komediodramatem z 2004 roku. Nowy obraz to dramat filmowy, przedstawiający zupełnie nową historię. Reżyser nie boi się poruszać nawet najtrudniejszych tematów, co pokazał również w poprzednim, niezwykle cenionym filmie „Kler”. „Wesele” porusza ciągle aktualne tematy, opowiada o przepychu, bogactwie i równocześnie ludzkich dramatach i zachowywaniu dobrej twarzy. Nie stroni od niezbyt wyszukanych żartów, biesiady oraz tańców- w końcu nie ważne jakie to czasy, w Polaku zawsze żyje sarmata skory do uczty i dobrej zabawy. O emocjach jakie wzbudziła premiera filmu można przeczytać w artykule opowiadającym o wizycie reżysera w Pabianicach.

Specjalny pokaz filmowy

Pokaz filmowy wzbogacony będzie spotkaniem z twórcami dzieła. Porozmawiać będzie można z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, kompozytorem muzyki Mikołajem Trzaską. Gościem będzie również producent filmowy Jan Hetman. Jest to niezwykła możliwość poznania sztuki tworzenia filmu od kuchni. Dzięki wywiadom z twórcami, możliwe jest głębsze zrozumienie dzieła i zobaczenie perspektywy autora. Warto również wdać się w dialog, zarówno z autorami jak innymi widzami. Sztuka jest znakomitym katalizatorem pomysłów i różnych wizji świata. Dialog pozwala na poznanie innych spojrzeń niż nasze własne, poszerzenie horyzontów.

Projekcja wraz ze spotkaniem odbędzie się w środę, 14 listopada w sali kinowej gmachu Biblioteki Głównej (znajdującej się przy ulicy Wita Stwosza 53). Wjazd na kampus Uniwersytetu Gdańskiego dostępny jest przez bramę od alei Grunwaldzkiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, wejściówki kosztują 15 zł.

Ze względu na ogromne zainteresowanie warto zarezerwować lub wcześniej kupić bilet, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.