Specjalistyczne porady z okazji VII Gdańskiego Dnia bez Długów

Już po raz siódmy Miasto Gdańsk łączy siły wraz z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wparcia Osób Zadłużonych. Według badań, problem zadłużenia wśród Polaków stale rośnie. W obecnej coraz cięższej sytuacji ekonomicznej, coraz więcej osób popada w coraz większe długi. Zarówno starsi jak i coraz młodsi ludzie nie radzą sobie z zarządzeniem funduszami.

Dla osób, które chcą uzyskać pomoc w spłacie długu przygotowana zostanie pomoc i porady. Już jutro, w środę 17 listopada w dwóch punktach w Gdańsku będzie można dowiedzieć się jak można pomóc swojej trudnej sytuacji.

„Skasuj bilet i wyjdź z długów”

W ramach akcji „Skasuj bilet i wyjdź z długów” możliwe będzie rozmowa ze specjalistami. Darmowych porad będzie można zasięgnąć w godzinach od 13 do 18 w środę 17 listopada, w Galerii Metropolia przy Jana Kilińskiego 4 (na poziomie -1).

Badania wykazały iż jednym z najczęściej występujących problemów z długami jest zadłużenie czynszowe. Szczególnie w ostatnim czasie coraz więcej rodzin ma problem z opłaceniem podstawowych rachunków za życie. Dlatego motywem przewodnim w tym roku będą długi czynszowe. Omówione zostaną sposoby na wyjście z długów, nie wpadanie w pętlę kredytową oraz planowanie finansów. Jeśli nie będziecie w stanie zjawić się na wydarzeniu; lub po prostu potrzebujecie pomocy w zarządzaniu domowym budżetem polecamy niezwykle przydatny artykuł na temat planowania budżetu domowego.