Sklep „Z dobrej ręki” obchodzi trzecie urodziny

Trzy lata temu Gdańska Spółdzielnia Socjalna otworzyła sklep charytatywny. „Z dobrej ręki” to inicjatywa, która zapewnia miejsca pracy dla osób w potrzebie aktywizacji zawodowej. Od czasu otwarcia stał się ulubionym miejscem dla wielu mieszkańców Gdańska. Bywalcy z chęcią oddają rzeczy do sprzedaży, nie brakuje również kupujących. Aby podziękować wszystkim i uczcić trzy lata działalności, „Z dobrej ręki” ogłasza wspólne urodzinowe świętowanie podczas którego przewidziane są loterie z klimatycznymi nagrodami.

Niepozorny sklepik przy ulicy Wolności 11

Przechodząc przez próg sklepiku „Z dobrej ręki” znajdziemy się w niezwykle klimatycznym i ciepłym miejscu. W sklepie pracuje około dziesięciu osób, wspólnie zajmują się przygotowywaniem towarów oraz ekspozycji, promocją sklepiku oraz oczywiście sprzedażą. Jest to dla nich szansa na socjalizację i możliwość pracy. Część pracowników to osoby z niepełnosprawnościami, dla części wejście na rynek pracy było utrudnione. Gdańska Spółdzielnia socjalna przeprowadza również warsztaty i szkolenia, pozwalające na rozwój. Jest to więc idealne miejsce do nauki oraz podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. 

W asortymencie sklepu znajdziemy przeróżne artykuły dekoracyjne do mieszkania, wyroby szklane oraz porcelanowe, zegary a nawet niewielkie meble. Warto rozejrzeć się również za biżuterią oraz drobnymi tekstyliami jak apaszki czy torebeczki. Sprzedawane jest również rękodzieło wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby długotrwale dotknięte bezrobotnością. Warto co jakiś czas zaglądać, gdyż asortyment zmienia się w zależności od sezonu oraz darów od darczyńców.

Loteria urodzinowa

Łącznie loterii zaplanowano aż cztery. Pierwsza loteria rusza już dziś, 9 listopada, kolejne będą odbywać się co wtorek przez czas trwania listopada. Koszt jednego losu to 5zł, wszystkie zyski jakie zostaną zebrane z loterii zostaną przekazane fundacji charytatywnej „Każdy może pomóc”. Dodatkową zachętą do zakupów jest trzydziestoprocentowy rabat na rzeczy oznaczone pomarańczową metką.