Sąd Apelacyjny w Gdańsku ostatecznie rozstrzyga spór Jakiego z Pomaską

Gdański Sąd Apelacyjny opowiedział się za decyzją wcześniejszą instancji i odrzucił wniosek europosła Patryka Jakiego, reprezentującego ugrupowanie Suwerenna Polska, do ponownego rozpatrzenia sprawy związanej z posłanką Agnieszką Pomaską z Koalicji Obywatelskiej. Konflikt między politykami wynikł w związku ze zdjęciem posłanki, na którym pozuje obok pojazdu z obscenicznym hasłem. Decyzja sądu jest ostateczna.

Podczas niejawnej sesji, które odbyło się w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, zarzuty Patryka Jakiego dotyczące wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w tym samym mieście 3 października 2023 roku zostały odrzucone – taką informację przekazała rzeczniczka prasowa sądu, Anna Kanabaj-Michniewicz. Sesja sądowa miała miejsce w czwartek.

Sąd Apelacyjny orzekł, że europoseł Jaki niewłaściwie użył określenia „wulgarni zdrajcy” w odniesieniu do posłanki Pomaskiej, szczególnie podkreślając to przy jej nazwisku. W połączeniu z obrazem jej stojącej obok samochodu z obraźliwym hasłem, tworzyło to fałszywy obraz posłanki jako osoby wulgarnej – wyjaśniła Kanabaj-Michniewicz.