Za darmo do domu po meczu? Gdański klub i operator miejskiego transportu to umożliwiają!

Entuzjaści piłki nożnej, którzy regularnie kibicują Lechii Gdańsk na Polsat Plus Arena, będą mieli teraz możliwość powrotu do domu darmowymi tramwajami. Ten gest jest zdecydowanie doceniony przez wielbicieli tego gdańskiego zespołu. Wprowadzenie udogodnienia zaplanowano już na dzisiejsze starcie Lechii z Górnikiem Łęczna.

Schemat ten jest rezultatem współpracy Lechii Gdańsk, Miasta Gdańsk oraz operatora stadionu Polsat Plus Arena. Wszystko po to, aby usprawnić komunikację po zakończeniu spotkań piłkarskich i ułatwić kibicom powrót do domów.

Po meczu z Górnikiem Łęczna, kibice będą mieli do dyspozycji dziesięć tramwajów, każdy zdolny pomieścić 200 osób. Tramwaje te będą odjeżdżać co dwie minuty ze specjalnego przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni tramwaj będzie odjeżdżał o godzinie 23:10. Trasa przebiegać będzie od Polsat Plus Arena Gdańsk do Dworca Głównego, prowadząc przez ulicę Jana z Kolana. Wszystko to na koszt operatora, co jest bez wątpienia atrakcyjną opcją dla uczestników meczu.