Podpisanie umowy dzierżawy na teren portu w Gdańsku między Zarządem Morskiego Portu a Konsorcjum firm

W marcu tego roku, konsorcjum składające się z renomowanych firm Morska Agencja Gdynia i Balta S.A., zostało wyłonione jako zwycięzca przetargu na dzierżawę działki o powierzchni prawie pięć hektarów, znajdującej się na obszarze Morskiego Portu Gdańsk. W dniu dzisiejszym strony zaangażowane w proces przetargowy podpisały umowę dzierżawy. Na wynajmowanym terenie ma zostać zbudowany nowoczesny magazyn.

Piątego października, w siedzibie Kapitanatu Portu Północnego miała miejsce uroczystość oficjalnego podpisania umowy dzierżawy. Stronami umowy były Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oraz firmy tworzące wspomniane wcześniej konsorcjum, czyli Morska Agencja Gdynia i Balta S.A.. Z okien Kapitanatu można dostrzec teren objęty umową – działkę o powierzchni 47 360 metrów kwadratowych, położoną przy ulicy Majora Henryka Sucharskiego.

Kamil Tarczewski, Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. infrastruktury, zaznaczył, że umowa dzierżawy na okres 30 lat została pomyślnie finalizowana. Przedmiotem umowy jest działka przy ulicy Sucharskiego, na której ma powstać magazyn wysokiego składowania oraz kompleksowa infrastruktura kolejowa z bocznicą o długości 800 metrów. Wiceprezes Tarczewski podkreślił ogromny potencjał inwestycji, wynikający z planów budowy nowoczesnej i efektywnej infrastruktury. Całość doświadczenia oraz wiedzy technicznej zgromadzonej przez obie firmy tworzące konsorcjum stanowi gwarancję wzrostu przeładunków w porcie w Gdańsku, co jest głównym celem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.