Rusza projekt Wypracuj Przyszłość

Przed nami kolejna VII edycja kampanii Wypracuj Przyszłość. Jest to projekt Miasta Gdańsk, który ma na celu pomoc młodym w łatwiejszym wejściu na rynek pracy. Jest to idealna okazja dla absolwentów szkół średnich oraz studentów na odnalezienie swojej wymarzonej pierwszej pracy. Dla pracodawców jest to świetny moment na rekrutację świeżych pracowników oraz proponowanie staży dla obiecujących uczniów.

Wypracuj przyszłość

Czym dokładnie jest akcja Wypracuj przyszłość? Jest to projekt wspierany przez Urząd Miejski Gdańska polegający na organizowanie całorocznych staży. Skierowany jest głównie dla uczniów ostatnich klas techników oraz studentom ostatniego roku, oraz absolwentów zarówno szkół średnich jak i uczelni wyższych. Celem kampanii jest pomoc w znalezieniu stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery, dzięki udziałowi można zdecydowanie łatwiej znaleść pierwszą pracę. W projekcie bierze udział wiele organizacji pozarządowych, firm oraz instytucji. Jest to bardzo dobre miejsce na pozyskiwanie wartościowych pracowników. Wiele osób w trakcie nauki poszukuje możliwości stażu, tak aby po ukończeniu edukacji- łatwiej wejść na rynek pracy. Wielu firmom zależy na rekrutowaniu młodych ludzi. Po wprowadzeniu takiej osoby do firmy podczas stażu- będzie jej o wiele łatwiej rozpocząć regularną pracę w firmie.

Warunki udziału

Projekt trwać będzie przez cały rok, do akcji można dołączyć w każdym miesiącu jej trwania. Firma poszukująca pracownika nazwana jest fundatorem. Fundatorzy samodzielnie wyznaczają czas trwania umowy zatrudnienia oraz jej formę. Minimalna długość trwania umowy wynosi miesiąc, podczas którego wypracowanych musi zostać 100 godzin- minimalnie. Wynagrodzenie za wykonaną pracę nie może być niższe niż zapisane w ustawie. Oznacza to, że stawka godzinowa stażu nie może być niższa niż minimalna kwota wynagrodzenia za ten sam okres pracy.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Na portalu możemy przejrzeć zgłoszone oferty pracy oraz propozycje stażowe. W ramach projektu można wybrać maksymalnie 3 firmy z którymi chcemy nawiązać współpracę. Ograniczona jest również ilość odpowiedzi na oferty jakie możemy wysłać, wynosi ona również 3.

Nowością podczas tegorocznej edycji Wypracuj Przyszłość jest możliwość pracy zdalnej oraz w trybie hybrydowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż młodzi ludzi mają szansę sprawdzenia się w nowych realiach pracy. Jest to bardzo dobry sposób na weryfikację własnych predyspozycji do pracy poza biurem.