Młyniska zapraszają do wspólnego sprzątania dzielnicy

Rada dzielnicy Młyniska w porozumieniu ze spółką Gdańskie Usługi Komunalne organizują wspólne sprzątanie dzielnicy. W planach jest oczyszczenia najbardziej zaniedbanych części dzielnicy. W związku z tym każdy mieszkaniec gotowy do pracy jest mile widziany podczas sobotniej akcji.

Plan dnia

Zbiórka chętnych zaplanowana jest na godzinę 10, przed budynkiem Rady Dzielnicy znajdującym się przy ulicy Marynarki Polskiej 134A. Gdańskie Usługi Komunalne zapewnią kontener do składowania zebranych odpadów oraz worki do ich zbierania. Warto pamiętać również o przyniesieniu jednorazowych rękawiczek, aby nie zbierać śmieci gołymi rękoma. Organizatorzy przewidują, że akcja sprzątania potrwa około 2 godzin.

Jesienna edycja sprzątania dzielnicy

Tegoroczna akcja jest wyjątkowa i jesienna. Zazwyczaj sprzątanie ziemi organizowane jest w cieplejszych dniach, najczęściej wiosną. W tym roku przeprowadzonych zostało kilka edycji sprzątania placów zabaw, plaży i dzielnic mieszkalnych. Zarówno wiosną jak i latem frekwencja jest zawsze duża. Władze dzielnicy mają więc nadzieję, że i teraz ludzie zgromadzą się tłumnie- w końcu w bardzo słusznym celu. Obecna jesienna aura sprzyja przebywaniu na zewnątrz- w ostatnie dni temperatura spada niewiele poniżej 20 stopni. Warto więc wykorzystywać ostatnie ciepłe momenty w tym roku. Przy okazji można się niezwykle przyczynić dla planety, oraz do tego aby nasze otoczenie stało się o wiele przyjemniejsze.

Rodzinna wyprawa na sprzątanie okolicy jest niezwykle wartościową lekcją dla najmłodszych. Jak wiadomo, dzieci uczą się poprzez obserwację dorosłych. Dając więc przykład, uczymy młode pokolenia szacunku dla planety i sąsiedztwa.