Romantyczne zakątki Gdańska

Lato, pora roku, która kojarzy się nie tylko ze wspaniałą pogodą i wakacjami, ale także niewątpliwie z poznaniem wakacyjnej miłości. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka propozycji miejsc, do których warto zabrać wybrankę swojego serca, i przeżyć niebywałe romantyczne chwile.

Nowy Port – Latarnia Morska

Oddana do użytku w 1894 roku latarnia morska, przez niemal 100 lat służyła do wskazywania drogi statkom pływającym po Morzu Bałtyckim. Dziś ta 27-metrowa konstrukcja z powodzeniem służy jako punkt widokowy, a będąc na jej szczycie, podziwiać możemy mieszczące się nieopodal Westerplatte oraz całą Zatokę Gdańską z Helem i Gdynią włącznie. Szczególnie polecamy wybrać się tam wieczorową porą, gdyż widok zachodu słońca z tamtego miejsca, bez wątpienia zapiera dech w piersi.

Ulica Mariacka

To kolejna obowiązkowa pozycja na zakochanej Mapie Gdańska, która potrafi zafascynować oryginalnymi fasadami domów, wąskimi uliczkami czy licznie rozlokowanymi płaskorzeźbami. Przechadzka ulicą Mariacką to gwarancja udanego zwieńczenia romantycznego wieczoru.

Brama Zakochanych

Mieszcząca się przy ulicy Piwnej, renesansowa furta przedstawiająca miłosną scenę, w której to panna spogląda z balkonu na młodzieńca wygrywającego jej serenady na gitarze. Brzmi romantycznie prawda? Nazwa Brama Zakochanych wzięła się od Obrazu Paula Kreisera. Podczas zaczynającego się niebawem jarmarku Dominikańskiego zobaczyć tu można serca z wyznaniami miłości.

Most Miłości

Jest to idealne miejsce, aby przypieczętować waszą nieskończoną miłość. Most Chlebowy od lat obwieszony jest kłódkami, które symbolizują wieczne uczucie odwiedzających go zakochanych. Pamiętajcie, aby podczas wizyty w tym miejscu przygotować kłódkę z waszymi inicjałami, a klucz beztrosko wyrzucić do rzeki. Wybranka waszego serca z pewnością będzie zachwycona! Wymienione tutaj miejsca, to zaledwie wierzchołek góry romantycznych miejsc w Gdańsku. Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycją, spędzą państwo razem całą masę romantycznych chwil.