Reprezentant Polski Hubert Hurkacz brał udział w Gdańskiej Akademii Tenisowej

Hubert Hurkacz to obecnie jeden z czołowych tenisistów na świecie. Zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu ATP. To właśnie z nim miały możliwość trenować dzieciaki z Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa- Rakiety LOTOSU. 

Kolejny rok, kolejny trening z mistrzem

Hubert Hurkacz ma zaledwie 24 lata a już jest w czołówce najlepszych tenisistów świata. Jest reprezentantem Polski w Pucharze Davisa, zdobywa nagrody na turniejach rangi ATP Tour, ATP Challenger Tour oraz ITF Men’s Circuit. W 2018 został wyróżniony nominacją do nagrody ATP w kategorii „Newcomer of the Year”. Pierwsze sukcesy odnosił już jako junior, w 2014 roku wraz z Kamilem Majchrzakiem i Janem Zielińskim zajęli 2. miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy juniorów. Niecały rok później doszedł do finały gry podwójnej podczas juniorskiego Australian Open.

Obecnie w dorosłej karierze od wielu lat odnosi sukcesy, dzięki którym uplasował się na 9. miejscu w rankingu ATP Tour (dane z 8 listopada 2021), w deblu znajduje się na 44. miejscu (dane z dnia 25 października 2021). Hurkacz zajmuje najwyższe miejsce w rankingu światowym, w całej historii polskiego tenisa.

Dla dzieciaków trenujących sport, niezwykle motywujące jest poznanie dorosłego, który zajmuje się tym zawodowo i w dodatku odnosi niesamowite sukcesy w tym co robi. Sam Hubert Hurkacz wspomina jak w wieku 11-12 lat miał okazję poznania Łukasza Kubota. Przeszedł drogę od dziecka noszącego piłki dla swojego idola, do zmierzenia się z nim na korcie kilka lat później. To samo ma nadzieję spotka jego i dzieciaki, z którymi ma już drugą okazję poodbijać piłki i porozmawiać. Niezwykle pocieszający jest fakt, że spora ilość małych zawodników wciąż trenuje tenisa. Po niektórych widać znaczną poprawę w technice gry. Jeśli młode pokolenie nie straci zapału, istnieje duża szansa, że mistrz rozmawiał z własnymi następcami.

Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU

Prawie 60 klubów z całej Polski bierze udział w Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa- Rakiety LOTOSU. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i młodzieży, pomysłodawcą jest Polski Związek Tenisowy. Program cieszy się ogromnym sukcesem, pod jego opieką jest niemalże cztery tysiące młodych zawodników w wieku do 10 roku życia. Dzieciaki mają zapewnione dwa treningi w tygodniu pod czujnym okiem trenerów. Dodatkowom atrakcją są właśnie spotkania z gwiazdami sportu, dla młodych tenisistów i tenisistek to niezwykła motywacja. Możliwość rozmowy ze swoim idolem, który tak jak oni zaczynał tutaj w Polsce i teraz rozgrywa mecze na całym świecie daje nadzieję, na to że przy włożeniu ciężkiej pracy w treningi- mogą osiągnąć to samo.