Przyznano odznaczenia za opiekę nad potrzebującymi

Z okazji 30-lecia otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy, Prezydent miasta przyznała medale dla zasłużonych opiekunów.

Odznaczenia dla opiekunów

Najbardziej zasłużeni nieustanną pracą zostali docenieni, za swoją niestrudzoną pomoc i niesamowitą empatię. Opieka nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz pomoc rodzinom- nie jest to łatwe zajęcie. Wymaga ono wiele siły zarówno fizycznej jak i psychicznej, oraz nieskończonych pokładów zrozumienia drugiego człowieka.

Za swoje zaangażowanie odznaczonych zostało 5 pracowników Dziennego Domu Pomocy, a także 12 pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy.

Dzienny Dom Pomocy im. Jana Pawła II, znajdujący się przy ulicy ul. Wajdeloty 28a, jest najstarszą placówką pomocy społecznej na terenie Gdańska. Pracownicy zajmują się opieką nad osobami starszymi, ale również wpierają osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Ośrodek jest był wielokrotnie doceniany przez organizacje zarówno rodzime jak i zagraniczne. DDP jest bardzo często stawiany za wzór świetnie działającego ośrodka, w którym każdy podopieczny otaczany jest odpowiednią opieką. Placówka działa na wielu poziomach z innymi ośrodkami pomocy dziennej. Ośrodek stacjonarnie może objąć opieką 55 osób w potrzebie: osoby starsze oraz niepełnosprawne.

Środowiskowy Dom Samopomocy skupia się na pomocy dorosłym osobom  z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Prowadzi działania mające na celu ułatwienie funkcjonowania w przestrzeni publicznej oraz społecznej. Osoby mające problem z integracją w społeczeństwie mogą liczyć na pomoc i wsparcie ośrodka. Jednocześnie pod skrzydłami opiekunów może znajdować się aż 34 osób.