Przystanek SKM Gdańsk Stocznia wyłączony z ruchu do przyszłej soboty

Dziś rusza remont przystanku kolejki SKM Gdańsk Stocznia. Prace planowane są do soboty 27 listopada. Pociągi będą kursować stałą trasą, jednak nie będą stawać na tym przystanku. Podczas tygodnia zostaną wymienione schody, które łączą peron z kładką nad przystankiem. W tym czasie na odcinku Gdańsk Politechnika- Gdańsk Główny w pojazdach ZTM będą honorowane bilety okresowe pociągów SKM oraz POLREGIO kursujące na trasie Gdańsk Politechnika- Gdańsk Główny – Gdańsk Politechnika.

Planowany remont za rok, jednak pierwsze zmiany już teraz

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście ogłaszała planowaną modernizację przystanku Gdańsk Stocznia. Generalne prace planowane są na lata 2022/2023, jednak postanowiono zacząć wprowadzać mniejsze, potrzebne na już usprawnienia. Zmieniona konstrukcja schodów, według nowego planu zostanie ona wydłużona o prawie 2 metry. Sprawi to, że schody będą mniej strome. Zagwarantuje to wygodę i bezpieczeństwo użytkowania przejścia. Nowe schody będą tak jak obecne, wykonane ze stali. Kolejną zauważalną zmianą będzie zmiana drewnianych stopni na wykonane z blachy ryflowanej z antypoślizgową fakturą. Całość dodatkowo pokryta zostanie epoksydową warstwą antypoślizgową.

Zmiany są niezwykle przydatne i potrzebne, szczególnie wraz ze zbliżającą się zimą. Nowe schody mają stanowić bezpieczniejsze środowisko dla podróżujących. Niestety jak z każdą przebudową wiążą się chwilowe utrudnienia. Ponieważ kładka stanowi jedyne dojście na peron, przez kilka dni musi być on wyłączony z ruchu.

Aby ułatwić podróżującym transport, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wprowadził wspólne honorowanie biletów. Wspólne bilety będą obowiązywały w autobusach i tramwajach od północy 21 listopada do 23:59 27 listopada. Trasa na której będą honorowane bilety SKM Trójmiasto to Dworzec Główny – al. Zwycięstwa – Opera Bałtycka oraz Dworzec Główny – Jana z Kolna – Kliniczna (w obu kierunkach).